Hakkımızda

DTO NASP(Neuro Anti Smoking)NASP (Neuro Anti Smoking Programming)

Dto NASP , Deneyimsel Tasarım Öğretisi'nin sigara bırakma için kullandığı bilimsel yöntemlerin sigara bağımlılığına çözüm üretirken ki yaşanan deneyimlerin, bağımlılık konusundaki gerçeklerin aktarıldığı bir site olarak hizmetinizdedir.

NEURO ANTI SMOKING PROGRAMMING

ZİHİNSEL SİGARAYI BIRAKMA PROGRAMLAMASI

NASP, açılımı Neuro Anti Smoking Programming dir. Türkçe NASP, Zihinsel Sigarayı Bırakma Programlaması anlamına gelir. Bilindiği gibi sigarayı bırakma hedefinde aşılması en güç problemler zihinsel ve davranışsal problemdir. NASP kişilerin karşılaştıkları bu psikolojik problemleri ortadan kaldırmak için hazırlanmış bir programdır.

İnsanların sigarayı bırakırken en çok zorlandıkları problemlerden biri sigarayı bırakmaya karar verebilmek ve bıraktıktan sonra yeniden başlamamayı başarabilmektir

NASP'ta katılımcılar bir ilaç kullanmadan, herhangi bir alete bağlanmadan, dışarıdan herhangi bir madde kullanmadan, zihinsel olarak sigara içme isteğinden kurtulabilmenin yöntemlerini öğrenirler. Bununla birlikte sigarayı bıraktıktan sonra yeniden başlamamak için nasıl bir strateji uygulamaları gerektiğiyle ilgili donanım kazanırlar. Bu sebepten dolayı NASP, sigarayı bırakmak isteyen herkesin katılabileceği bir programdır

Amacı, insanların sigara bağımlılığından kurtulmasına ve özgürleşmesine yardımcı olabilmektir. İnsanlar sigarayı bırakırlarken karşılaştıkları bazı problemler vardır. Bunların en önemlileri psikolojik, davranışsal ve nikotin bağımlılığından kurtulmaktır. Nikotin bağımlılığı ve davranışsal bağımlılık; kısa sürede yoğunlaşan ve ortadan kaybolan bağımlılık iken psikolojik bağımlılık aylarca hatta yıllarca sürebilmektedir. Sigarayı bırakanların 3 gün ( nikotin bağımlılığından kurtulduktan ) sonra sigaraya tekrar dönmelerinin sebebi de budur.

Sigarayı bırakmanın önündeki en büyük engel zihinsel bağımlılıktır.

Sigarayı bırakma konusunda en çok vurgulanan mesaj sigaranın sağlığa zararlı olduğu mesajıdır. İnsanlar bu gerçeği bilmesine rağmen, sigaranın sağlığa zararlı olduğu bilgisi, sigarayı bırakmak ve başlamamak konusunda insanlar üzerinde yeterli etkiyi yapmamaktadır. Çünkü insanlar sigaranın sağlığa zararlı olduğunu bilmedikleri için sigara içmezler.Sigara içmek zevklidir inancını değiştiremedikleri için içmeye devam ederler. Sigaraya yüklemiş olduğumuz gerçek olmayan inançlardan dolayı sigaradan vazgeçmekte zorlanırız.

İşte NASP Programında sigarayı bırakmak isteyen bireyler için sigaraya karşı olan zihinsel ilgilerini nasıl değiştirebileceklerine dair bilgileri ve yöntemleri aktarmaktır. Sigarasız yapmamamıza sebebiyet veren yanlış inançları ve sigaranın zevkli olduğunu çağrıştıran zihinsel çapaları ortadan kaldırabilmektir.

Nasp Programına katılmaya karar vermeden önce bilgilendirme amaçlı NASP tanıtım semineri düzenlenmektedir. Bu seminerden sonra NASP programına katılmak istenenler belirlenir. NASP Eğitimi, Deneyimsel Tasarım Öğretisi’nin sosyal sorumluluk projesidir. Bu sebepten dolayı NASP bedeli çok cüz-i rakamdır.

Anlatılan bütün bilgiler;Deneyimsel Tasarım Öğretisi bilgi teknolojisinden faydalanarak dizayn edilmiştir.

Anlatılan bilgiler gerçekliği ispat edilmiş, deneyimselleşmiş, tutarlı, faydalı, uygulanabilir ve anlaşılabilir bilgilerdir.

Bilgi almak için :

dtobilgi@deneyimseltasarimogretisi.com

sample